Katalog

Katalog výrobků

Lícové cihly ražené

Jsou strojně vyráběné cihly, kdy je cihlářská hmota ražena do speciálních vypískovaných forem, které mají velikost dle požadovaného formátu cihly. Následně jsou cihly sušeny a poté vypalovány při teplotě kolem 1100 °C. Ražené lícové cihly jsou vždy plné (bez děrování) a mají lícové (pohledové) všechny čtyři strany. Tyto cihly se vyznačují velkou škálou barevných odstínů, menší rozměrovou přesností, povrchová textura je hrubá, nerovná s různými více či méně velkými a hlubokými „vráskami“ což je předností těchto cihel. Vzhledem k technologii výroby a tím dané struktuře střepu mají tyto cihly nasákavost v rozmezí 10–18 % m/m a pevnost v tlaku cca 20 N/mm2. Na základě toho je však umožněno nasáklé vodě, že dochází k jejímu rychlejšímu a jednoduššímu odpaření. Zároveň není v cihle velké vnitřní pnutí, čímž je dána jejich větší odolnost proti mrazu při častém střídání denních a nočních teplot v zimním období. Některé druhy cihel z našeho sortimentu jsou se silikonovou impregnací a jejich nasákavost je do 9 % m/m.

Vstoupit do kategorie Lícové cihly ražené

Lícové cihly tažené a klinker

Jedná se také o strojně vyráběné cihly. V tomto případě je však cihlářská hmota pod vysokým tlakem vytlačována šnekovým lisem ve formě nekonečného kvádru, který je řezán na požadovaný formát cihly.
Povrchová textura cihel je vytvářena ještě před řezáním pomocí různých válečků. Cihly jsou následně sušeny a vypalovány při teplotě kolem 1100 °C.
Tažené lícové cihly jsou většinou děrované (možno vyrobit i plné) a lícovou úpravu mají pouze ze tří stran, jedné podélné a dvou bočních. Vzhledem k technologii výroby mají tažené lícové cihly větší rozměrovou přesnost, pevnost v tlaku přes 30 N/mm2 a nasákavost v rozmezí 6–8 % m/m. Povrchová textura může být hladká,
pískovaná, škrábaná či ve formě stromové kůry.

Vstoupit do kategorie Lícové cihly tažené a klinker

Obkladové pásky ražené

Ražené obkladové pásky se vyrábějí odříznutím lícových ploch ražených lícových cihel. Rozměry jsou shodné jako u lícových cihel, tloušťka je 23 mm. Obkladové pásky z lícových cihel mají shodné vlastnosti jako cihly, kromě tepelně izolačních vlastností a pevnosti (vzhledem ke své tloušťce), a proto má jejich použití převážně dekorativní charakter. Obkladové pásky je možno použít ke stejným účelům jako lícové cihly. Jsou vhodné i k lepení na KZS. Ke všem páskům jsou dodávány pásky rohové.

 

Vstoupit do kategorie Obkladové pásky ražené

Obkladové pásky klinker

Obkladové pásky tažené jsou vyráběny stejným způsobem jako pásky ražené tzn. odříznutím lícové plochy tažených lícových cihel z čehož vyplývá i shodná povrchová textura a barevný odstín. Rozměr je shodný s rozměrem lícové cihly, tloušťka je 20 mm.
Obkladové pásky klinker se vyrábějí tažením z vakuového lisu. Rozměry jsou ve formátu NF tj. 240 × 71 × 14 mm a RF 250 × 65 × 12 mm. Jejich povrchová textura je hladká, zjizvená nebo zjizvená pískovaná. Tyto obkladové pásky je možno použít ke stejným účelům jako lícové cihly. Jsou vhodné i k lepení na KZS. Ke všem páskům jsou dodávány pásky rohové.

  

Vstoupit do kategorie Obkladové pásky klinker

Cihelná a keramická dlažba

Námi dodávané cihelné dlažby rodělujeme do dvou typů. Dlažba typu klinker a typu ražená vormbak. U obou těchto typů jsou použité materiály pro výrobu hmoty i způsob výroby shodný s příslušným typem lícové cihly (klinker nebo ražená). Hmota je však vzhledem k účelu použití vytlačována z lisu nebo ražena do forem pod vyšším tlakem, než je tomu u cihel. Tím je dána mnohem vyšší pevnost > 80 N/mm2 a nasákavost do 3 % m/m u typu klinker resp. do 5 % u typu ražená vormbak. Stejně jako lícové cihly tak i cihelné dlažby se vyznačují barevnou rozmanitostí, stálobarevností, vynikající mrazuvzdorností. Použití cihelné dlažby je velmi rozmanité přes chodníky, terasy, schody, příjezdové cesty, až po parkovací stání nebo komunikace.

      

Vstoupit do kategorie Cihelná a keramická dlažba

Střešní tašky Imerys

 Francouzské strešní tašky IMERYS TOITURE jsou pálené tašky s historií výroby již od roku 1811. Prí výrobe jsou používány pouze prírodní materiály – zeminy a jíly, z kterých po mletí, hnetení, válcování, pridání vody a odvzdušnení je ze šnekového lisu pod tlakem vytlačen predtvarovaný výrobek. Tento meziprodukt je podle druhu tašky vtlacen do príslušné formy. Poté dochází k sušení a následnému vypálení v tunelových pecích pri teplote pres 1100 °C. Tašky jsou zároven certifikovány i pro pokládku v horských oblastech až do 1500 m n. m. K dispozici jsou ke každému druhu veškeré doplnky a príslušenství
(krajové, vetrací, polovicní, prostupové tašky, hrebenáce s  príslušenstvím ruzných tvaru) Tašky IMERYS vynikají svojí kvalitou, originalitou tvaru a barev, životností, mrazuvzdosností a stávají se tak nejvhodnejším produktem pri rešení výberu typu strešní krytiny.

Vstoupit do kategorie Střešní tašky Imerys

Menu

 • Nuths bont rood
  Nuths bont rood
 • Barok/Hoevestijl
  Barok/Hoevestijl
 • Bruin rustiek GS
  Bruin rustiek GS
 • Golborn
  Golborn
 • Pars blauw GS
  Pars blauw GS
 • Hamar
  Hamar
 • Malmo
  Malmo
 • Anfield
  Anfield
 • Herfst
  Herfst